Produkty
Rajčata
Hotová jídla

Are you a Consumer?

Zde jsou odpovědi na nejčastější dotazy

Proč nejsou všechny produkty z webových stránek dostupné v obchodech?

Většina produktů na našich webových stránkách je k dispozici v obchodech, protože tyto stránky mají rovněž plnit funkci katalogu pro zákazníky v různých zemích… Může se proto stát, že produkty dostupné například ve Velké Británii dosud nejsou dostupné v Německu, anebo naopak. Je tu ale dobrá zpráva. Vidíte-li produkt na našich webových stránkách, je možné, že se brzy objeví ve vašich obchodech: buďte tedy stále na příjmu a vyhlížejte v regálech naše produkty!

Kde mohu nalézt produkty Cirio?

Produkty Cirio můžete nalézt ve všech typech obchodů, jako jsou velká obchodní centra, hypermarkety, supermarkety, minimarkety a obchody se smíšeným zbožím, ale i v menších prodejnách, jako místních obchůdcích, „etnických“ krámcích či „lahůdkách“ a na spoustě online platforem.

Jsou vaše rajčata opravdu italská? Nejsou z Číny?!

Naše rajčata se rodí na našich polích, která se nacházejí v Itálii.

Máme svá pole ve všech italských regionech, především v kraji Emilia-Romagna, v Apulii a v Toskánsku.

Je Cirio etická značka?

Jsme družstvo zemědělců, kteří jsou za svou práci a úsilí férově finančně ohodnoceni. Odsuzujeme jakoukoli formu moderního otroctví na polích i nespravedlivé obchodní praktiky. Podepsali jsme etický kodex, v němž jsme se zavázali respektovat všechny zainteresované uvnitř i vně společnosti, včetně koncových spotřebitelů a… životního prostředí.

Co se skrývá pod pojmem „organické produkty“?

Organickými produkty máme na mysli všechny produkty pocházející z ekologického zemědělství, tj. systému produkce, který ve všech svých fázích bere ohled na lidské zdraví a životní prostředí a vylučuje využívání jakýchkoli syntetických chemických produktů a geneticky modifikovaných organismů, aby chránil a zlepšoval vlastnosti půdy a respektoval různé formy života a biodiverzitu.

Být družstvem znamená starat se o přírodu, stejně jako se staráme o naše farmáře. Neustále aktualizujeme své zemědělské metody, abychom chránili životní prostředí.

Jak Cirio posuzuje, zda je produkt „organický“?

Cirio považuje produkt za organický tehdy, byly-li při jeho výrobě dodržovány postupy stanovené EVROPSKÝMI normami pro ekologické zemědělství. Normy pro uznávání produktů za organické se v různých částech světa liší: pro nás jsou typickými rysy ekologického zemědělství veškeré praktiky, které recyklují zdroje, napomáhají ekologické rovnováze a zachovávají biodiverzitu.

Co znamená „precizní zemědělství“ nebo „zemědělství 4.0“?

Termín precizní zemědělství se vztahuje na celou řadu strategií a nástrojů, které umožňují optimalizovat kvalitu půdy a zvýšit produktivitu pomocí různých ekologických a přesně cílených zásahů s využitím stále pokročilejších technologií.
Říká se mu „precizní“ proto, že využívá nejmodernější nástroje k provedení správného zásahu na správném místě a v pravý čas, a s vysokou přesností tak reaguje na konkrétní potřeby jednotlivých plodin a jednotlivých pozemků.

Technologie se v něm využívá za prvé k získávání dat a informací, které pak slouží při rozhodování ohledně způsobu zlepšení produkce, a za druhé k provádění udržitelných zákroků potřebných k dosažení tohoto cíle.

Proč bychom měli považovat produkty Cirio za zdravé?

Naše produkty jsou pěstovány podle zásad „integrovaného“ a „precizního zemědělství“.

„Integrovaným zemědělstvím“ rozumíme skutečnost, že jsme s našimi spotřebiteli podepsali dobrovolnou smlouvu. V této smlouvě se zavazujeme, že u každé požadované přísady použijeme o 70 % MÉNĚ, NEŽ JE ZÁKONNÝ LIMIT. Spojujeme tak moderní zemědělské techniky se starými a zlepšujeme přirozenou kvalitu našich produktů. Ohledně „precizního zemědělství“ viz výše.

Můžeme tedy bez jakýchkoli pochybností prohlásit, že jsou naše produkty zdravé a chutné!

Jakou odrůdu rajčat využíváte?  

Neexistuje pouze jeden konkrétní název odrůdy rajčat, kterou používáme pro naši produkci. Vybíráme odrůdy rajčat, které lépe vyhovují průmyslové výrobě. Osivo nám dodávají společnosti specializující se na produkci osiva, které zkoumají ty odrůdy, jež jsou schopny zlepšit vlastnosti vhodné pro průmyslové výrobky, jako je živá barva, dobrá chuť a pevná a hustá dužina. To vše za účelem optimalizace kvality rajčat a výrobního procesu. Výběr odrůd rajčat je zcela přírodní a NIKDY NEPOUŽÍVÁME GMO SEMENA. K výrobě našich krájených rajčat (Polpa) nebo pasírovaných rajčat (Passata) zpracováváme rajčata kulatého tvaru pěstovaná převážně v severní a střední Itálii, Loupané rajčata, cherry rajčata a rajčata Datterini pocházejí většinou ze specializovaných oblastí jižní Itálie.

Používáte BPA (bisfenol A) ve vašich konzervách?

Naše plechovky nejsou potaženy bisfenolem A.

Co je ta bílá potahová vrstva v plechovkách?  

Bílá vrstvička, kterou vidíte ve vnitřní části našich plechovek, je bílý polyesterový nátěr. Jeho hlavní úlohou je zabránit rychlé oxidaci produktu uvnitř konzervy. Na produkt nemá žádný škodlivý vliv.

Jsou vaše produkty vhodné pro vegetariány/vegany?  

ANO. Náš základní sortiment rajčatových produktů, Cirio Polpa, Cirio Pelati, Cirio Passata a Cirio Supercirio, je zcela vhodný pro vegany, jako i náš sortiment zeleniny.

Are your products gluten free and suitable for coeliacs?

VŠEOBECNĚ ANO, základní rajčatové produkty (loupaná rajčata, rajčatový protlak, pasírovaná rajčata, krájená rajčata atd.), základní zeleninové produkty a náš sortiment džemů neobsahují alergeny; pouze některé rajčatové omáčky obsahují určité alergeny (celer, příp. další podle použitých ingrediencí), ty pak mají na etiketě zřetelné označení alergenu. Nepřítomnost alergenů zahrnuje rovněž absenci rizika křížové kontaminace během výroby.

Výjimku tvoří omáčky na těstoviny Cirio La Napoletana a Cirio Arrabbiata, které obsahují stopy lepku, a omáčka na pizzu Cirio Pizza Sauce obsahující některé byliny, v nichž je lepek přítomen v důsledku křížové kontaminace na polích. Rovněž některé z produktů mezi hotovými jídly (jako Legumi e Cereali, Chili Veggie a Baked Beans (Pečené fazole)) mohou obsahovat stopy lepku. Vždy doporučujeme před konzumací PEČLIVĚ ZKONTROLOVAT INFORMACE O SLOŽENÍ produktu.

Jsou vaše produkty certifikovány Košer či Halal?  

Mnohé produkty Cirio mají certifikáty Košer a/nebo Halal, záleží na tom, ve které továrně byly vyrobeny. Pokud potřebujete tuto informaci ohledně konkrétního produktu, obraťte se na nás prostřednictvím našeho kontaktního formuláře, s uvedením popisu produktu a výrobního kódu vytisknutého na obalu.

Obsahují vaše produkty kyselinu citronovou?

Pouze velmi malé množství našich produktů obsahuje kyselinu citronovou, která je vždy uvedena v seznamu ingrediencí.

Přirozené pH rajčat je běžně v rozmezí 4,2–4,5. V konzervárenském průmyslu se využívá techniky pasterizace, aby se skladované produkty nekazily a byla jim při pokojové teplotě zaručena přibližně tříletá trvanlivost. Jediným využívaným procesem je ohřátí rajčat na pevně stanovenou dobu.

Někdy se stává, že se přirozené pH rajčat (surovin) lehce vyhoupne nad 4,5. V tom případě se přidává velmi malé množství kyseliny citronové, aby se pH opět dostalo na svou přirozenou hodnotu v rozmezí 4,2–4,5.

Takto je tepelný proces pasterizace vždy účinný a hotový produkt se během své doby trvanlivosti nekazí.

Kyselina citronová není „konzervant“, je používána pouze jako „regulátor kyselosti“.

Nejsou v krájených rajčatech Cirio Polpa slupky a semena?

Naše krájená rajčata Cirio Polpa se loupou a zbavují semen, nicméně vzhledem k podobě tohoto procesu nemůžeme zaručit, že všechny jednotlivé konzervy budou 100% bez slupek a semen. Občas můžete narazit na takovou, v níž nějaká semínka či slupky zůstanou.

Pokud hledáte produkt bez slupek a semen, doporučujeme vám zvážit pasírovaná rajčata Cirio Passata: při jeho výrobě jsou rajčata oloupána, zbavena semen a prolisována přes jemné síto, tudíž můžeme zaručit, že se všechna semena a slupky odstraní.

Proč se otevírací očko při otevírání odlomilo?

NEJEDNÁ SE O ZÁVAŽNÝ PROBLÉM. Na otevírání plechovek existuje speciální trik. Očko se musí zdvihnout alespoň do úhlu 90°, čímž se nejprve vytvoří malý otvor, a poté se pomalu a plynule vytahuje víčko směrem vzad, než se úplně odtrhne.

Pokud se očko odlomí, použijte prosím klasický otvírák na konzervy a otevřete jím plechovku ze spodní strany.

Které balení je nejbezpečnější pro mé děti?

Balení TETRA PAK (KARTON) lze otevřít rukama. Také rajčatový koncentrát v TUBÁCH nebo MALÝCH MISKÁCH se snadno otevírá.

© 2022 Conserve Italia Soc. coop. agricola - Sede Legale: via Paolo Poggi 11 - 40068 San Lazzaro di Savena (BO) - C.F. 02858450584 - P.I. 00708311204 - Num. Iscr. Registro imprese di Bologna : 02858450584 - Credits

chevron-down