Produkty
Rajčata
Hotová jídla

Italští farmáři

14,000
SDRUŽENÝCH FARMÁŘSKÝCH PODNIKŮ

Více než 14 500 sdružených farmářů, s centrálním vedením ze sídla družstva, pěstuje ovoce a zeleninu na celém území Itálie.

Organizační struktura našeho družstva zajišťuje plné pracovní nasazení farmářů a zaručuje možnost zpětného vysledování veškerých produktů „od semene na stůl“, aby koncovým spotřebitelům zprostředkovala tu nejvyšší kvalitu a bezpečnost.

                       GMO VOLNÝ

POUZE NAŠE VLASTNÍ SEMENA BEZ GMO

Používáme naše vlastní průmyslová semena bez GMO, abychom zredukovali logistiku a uchovali čerstvost našich sklizených plodin po 24 hodin.

Investujeme do výzkumných a vývojových laboratoří, které pracují v propojení s univerzitami.

Učíme rovněž naše farmáře těm nejpokročilejším ekologickým zemědělským technikám.

K produkci energie využíváme větrné parky a recyklujeme vodu a odpad v polích, abychom ulevili životnímu prostředí. Na minimum omezujeme aditiva a proti chorobám rostlin používáme biologický boj, pro zvýšení úrodnosti pak uplatňujeme systém střídání plodin.

Využíváme leteckých snímků k detekci problémů a bedlivě sledujeme předpověď počasí… Kombinujeme takto léty prověřené i moderní metody, abychom vypěstovali bezpečnou úrodu a zredukovali uhlíkovou stopu našich hotových produktů.

 

 

HRDÝ

JEDEN ZE ZEMĚDĚLSKO-POTRAVINÁŘSKÝCH VÝROBCŮ NEJVÍCE DBAJÍCÍCH NA UDRŽITELNOST 

Farmáři milují a respektují svá pole a snaží se o lepší budoucnost pro své děti i planetu… v tom je potřeba hledat skutečný původ naší mise pro udržitelné zemědělství!

Fair trade policy
Politika spravedlivého obchodu

Prostřednictvím našeho sdíleného „etického kodexu“ se naše udržitelnost vztahuje i na osoby a zainteresované subjekty v naší společnosti i mimo ni, včetně koncových spotřebitelů..

Cirio nabízí jedinečný sortiment pravých italských rajčat za nejlepší možnou cenu, přičemž však farmářům ve svém družstvu zajišťuje podmínky spravedlivého obchodu, to znamená dodržování přísných etických pravidel a minimalizaci negativních dopadů na životní prostředí.

UDRŽITELNOST DO POSLEDNÍHO KILOMETRU!

Kromě těchto procedur, které máme v našem DNA, pracujeme na uskutečnění nového projektu, který nazýváme „inteligentní farmaření“ nebo „precizní zemědělství“.


Precizní zemědělství je výsledkem tříletého projektu cíleného na průmyslové zahradní plodiny, jehož záměrem bylo vyzkoušet a zlepšit hospodaření s vodními zdroji či různými aditivy, provedeného ve spolupráci se státními univerzitami v Miláně a Janově a boloňským konsorciem CICA (Meziprovinční konsorcium zemědělských družstev) v rámci Programu pro rozvoj venkova.

V praxi tento nový přístup znamená, že farmáři mohou zdokonalit a minimalizovat využívání vody, přípravků na ochranu rostlin a hnojení konkrétně pro každý čtvereční kilometr pozemků. Zemědělci si také mohou vybrat ideální okamžik pro sklizeň v závislosti na zralosti rajčat. Výsledkem jsou prvotřídní produkty a neznečištěná půda.

Aplikace v mobilních telefonech farmářů, která je ve spojení se satelity, jim umožňuje monitorovat veškeré zemědělské cykly: hnojení, obranu proti chorobám, zavlažování a sklizeň.

Podle barvy rostlin mohou farmáři rozpoznat jejich potřebu vody a živin a jejich zdravotní stav. Spíše než chemikálie lze k ochraně plodin využívat speciální hmyz a drobné škůdce, a produkty jsou tak mnohem přírodnější, zdravější a chutnější.

Zjistěte více o

Cirio Kvalitní

© 2022 Conserve Italia Soc. coop. agricola - Sede Legale: via Paolo Poggi 11 - 40068 San Lazzaro di Savena (BO) - C.F. 02858450584 - P.I. 00708311204 - Num. Iscr. Registro imprese di Bologna : 02858450584 - Credits